40. ARTURA OZOLA DIENAS KONFERENCE
PROGRAMMA
Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātē Visvalža ielā 4a Darba sēdes notiks 205. auditorijā
Piektdiena, 19. marts
Rīta sēde
Sēdi vada Virginija Vasiliauskienė un Pēteris Vanags
9.00-9.10 Konferences atklāšana
9.10-9.30 Jānis Valdmanis (Rīga) Latviešu valodas varianti un to aprakstīšana
9.30-9.50 Stasys Tumėnas (Šiauliai) Tarmės: diglosija ar bilingvizmas?
9.50-10.10 Nicole Nau (Rīga-Kiel) Valoda indivīdā un sabiedrībā
10.10-10.30 Juozas Pabrėža (Šiauliai) Lietuvių kalbos tarmių integracijos reiškiniai
10.30-10.50 Indrė Brokartaitė-Pladienė (Šiauliai) Lietuvių kalbos samprata XX a. pr. Mažojoje Lietuvoje
10.50-11.20 Kafijas pauze
Priekšpusdienas sēde
Sēdi vada Regina Koženiauskienė un Jānis Valdmanis
11.20-11.40 Jolanta Lėgaudaitė (Kaunas) Non-Standard Grammatical Features in the Language of Teenagers
11.40-12.00 Aldona Paulauskienė (Vilnius-Kaunas) Pārvaldījuma jēdziens mūsdienu lietuviešu gramatikā
12.00-12.20 Anna Daugaviete (Sankt-Peterburg) Adjektīvisko vārdu noteiktības kategorija baltu valodās no references teorijas viedokļa
12.20-12.40 Vineta Ernstsone (Rīga-Poznań) Uzruna latviešu mutvārdu runā: gramatiskais un funkcionālais aspekts
12.40-13.00 Iļja Seržants (Bonn) Dažas piezīmes par latviešu lokatīvu
13.00-14.30 Pusdienu pārtraukums
Pēcpusdienas sēde
Sēdi vada Aldona Paulauskienė un Lidija Leikuma
14.30-14.50 Janina Švambarytė-Valužienė (Šiauliai) Ištiktukai: gramatiniai procesai ir klasifikacija
14.50-15.10 Elżbieta Spychaj (Poznań) Veiksmažodiniai būdvardžiai, reiškiantys palinkimą į ką ir sugebėjimą kam: palyginimas su lenkų kalba
15.10-15.30 Regina Kvašytė (Šiauliai) Derivatīvie sinonīmi lietišķā stila tekstos
15.30-15.50 Ieva Zuicena (Rīga) Semantiskā diferenciācija ar priedēkļiem atvasinātajos verbos
15.50-16.10 Renāte Siliņa-Piņķe (Rīga) Jahn, Jane, Jahne: zemnieku vārdu rakstība 1638. gada zviedru arklu revīzijā Vidzemē
16.10-16.30 Kafijas pauze
Vakara sēde
Sēdi vada Juozas Pabrėža un Austris Grasis
16.30-16.50 Regina Koženiauskienė (Vilnius) Gramatinių tropų sampratos klausimu
16.50-17.10 Ilze Rūmniece (Rīga) Pareizas valodas jēdziens antīkās oratormākslas kontekstā
17.10-17.30 Vita Paparinska (Rīga) Dionīsija Trāķieša Gramatika grieķu gramatikas zinātnes nozīmīgākais sasniegums
17.30-17.50 Jānis Rozenbergs (Rīga) Mūsdienu latviešu literārās valodas attīstība un tās problemātika
17.50-18.10 Dace Strelēvica (Rīga) Politkorektuma tendences gramatisko dzimšu lietojumā mūsdienu latviešu rakstu valodā
Sestdiena, 20. marts
Rīta sēde
Sēdi vada Janina Švambarytė-Valužienė un Nicole Nau
9.00-9.20 Virginija Vasiliauskienė (Kaunas) Junginiai su kiekio kilmininku (partityvu) XVI-XIX a. lietuviškuose raštuose
9.20-9.40 Artūras Judžentis (Vilnius) Sudėtiniai prijungiamieji J.Jaknavičiaus evangelijų (1647) sakiniai
9.40-10.00 Aleksey Andronov (Sankt-Peterburg) Par nepazudušo otrā prūšu katehisma (1545) eksemplāru Pēterburgā
10.00-10.20 Szilárd Tóth (Tallinn-Szeged) Das Verb in der südestnischen Übersetzung des neuen Testaments (1686)
10.20-10.40 Brigita Bušmane (Rīga) Izlokšņu morfoloģisko parādību atspoguļojums Gustava Bražes vārdnīcā (1875)
10.40-11.00 Jūratė Čirūnaitė (Kaunas) XV-XVII a. Lietuvos totorių vardynas
11.00-11.30 Kafijas pauze
Noslēguma sēde
Sēdi vada Ilze Rūmniece un Artūras Judžentis
11.30-11.50 Austris Grasis (Bonn) Par dažām problēmām personvārdu un vietvārdu rakstībā latviešu valodā
11.50-12.10 Žanna Bormane (Rīga) Antroponīmi latviešu, krievu un vācu valodā (sastatāmais aspekts)
12.10-12.30 Bogusława Mysakowska-Wojtkowiak (Poznań) Perliatyvo reikšmė lietuvių ir lenkų kalbose (prielinksnių konstrukcijos ir linksniai erdvės relacijoje)
12.30-12.50 Tatjana Liguta (Rīga) Divdabju lietojums krievu un latviešu valodā
12.50-13.10 Dalia Masaitienė (Kaunas) Constructional Features of Spoken Discourse: A Contrastive Study of English and Lithuanian
13.10-13.30 Ērika Krautmane (Rīga) Evidenciālis latviešu, igauņu un lībiešu valodā |